۱۴ نفر با استعدادهای عجیب و غریب !


مرد مغناطیسی

لئو تو لین اهل مالزی به خاطر داشتن توانایی در جذب اجسام فلزی، مرد مغناطیسی لقب گرفته است.

او قادر است اجسام فلزی از دو کیلوگرم تا حداکثر 36 کیلوگرم را با بدن خود جذب کند. توانایی او به قدری عجیب است که تا به حال دانشمندان و پزشکان بسیاری از دانشگاه‌های مالزی را حیرت‌زده کرده و درباره او به تحقیق پرداخته‌اند. نکته جالب اینجاست که دو پسر و دو نوه‌اش نیز از این توانایی برخوردارند. نیروی مغناطیس در بدن لئو آن قدر زیاد است که می‌تواند با استفاده از یک جسم فلزی چسبیده به بدنش، وزنی معادل سه آجر را روی آن نگه دارد.منجیت سینگ، جت را با گوش هایش می کشد

منجیت سینگ 57 ساله که مرد آهنین نامیده می شود، بیش از 30 رکورد جهانی از خود برجای گذاشته، ازجمله کشیدن یک اتوبوس دو طبقه با موهایش، بالا بردن 85 کیلو گرم  با گوش‌هایش، و البته کشیدن یک جت با گوش‌هایش! در آوریل 2007 مرد آهنین یک ماشین دیزلی   7/4 تنی را 12 فوت در یک پارکینگ فرودگاه شرقی بریتانیا کشید. او پس از برجای گذاشتن این رکورد گفت : «من خیلی احساس بدی ندارم فقط کمی در اطراف گوش‌هایم احساس درد می‌کنم. ولی حالم خوب است». او با این کارها پول زیادی برای موسسه خیریه خود تامین کرد.

رو آنتینگ با اشکش می نویسد

روآنتینگ 56 ساله اهل لویانگ چین استعداد خاصی دارد؛ او می تواند با آبی که از چشمانش پرتاب می کند، خطاطی کند! او پس از آن‌که با بینی خود آب را بالا می‌کشد، آن را از طریق مجرای اشک به بیرون می پاشد و روی کاغذ می ریزد. رو وقتی که بچه بود این استعداد غیر طبیعی خود را هنگامی کشف کرد که در رودخانه شنا می‌کرد. او می‌گوید : « بعضی اوقات وقتی که شنا می کردم آب را قورت می دادم و یک‌باره  بطور اتفاقی فهمیدم، آبی که قورت داده‌ام،  می تواند از چشمان‌ام به بیرون پرتاب شود. دوستان‌ام همه  با دیدن آن شوکه شدند.» اما  دهه 1990 که رو شغل خود را در یک کارخانه محلی کود سازی پس از 20 سال از دست داد،  به پرورش این استعداد غیرمعمول خود پرداخت. پس از سه سال تمرین فشرده، او دریافت که می‌تواند آب را دقیقا تا سه متر دورتر  از چشمان‌اش به بیرون  پرتاب کند.

ژانگ گوان، دست زدن با صدای هلیكوپتر

ژانگ گوان 70 ساله به قرار گرفتن در کتاب رکوردها امیدوار است؛ به‌خاطر صدای دست هایش. صدای کف زدن او  107 دسی بل اندازه گیری شده است؛ فقط سه دسی بل کمتر از صدای تیغه‌های هلی کوپتر در حال چرخش. خبر بدی است!؟ مقامات حفاظت از محیط زیست محلی می گویند که صدای ژانگ بسیار بلند است، چنان‌چه او بیش از حد معمول کف دست هایش را به هم بزند، او را می‌توان به علت آلودگی صوتی بازداشت کرد!

وی مینگتانگ، بادکنک را با گوش هایش باد می‌کند

وی مینگتانگ 55 ساله کارگر اهل گوئیلین در استان گوانگسی چین است. او حدود ده سال پیش دریافت که از گوش هایش هوا خارج می‌شود! بنابراین به این فکر افتاد که از گوش هایش  و یک لوله برای بادکردن بادکنک استفاده کند؛ کاری که اکنون درآن به شهرت رسیده. هم‌چنین در جشنواره بهاره اخیر،  او 20 شمع را طی 20 ثانیه با استفاده از یک لوله خرطومی که ازگوش‌اش خارج شده بود، خاموش کرد.

کلودیو پینتو هر دو چشمش را از حدقه خارج می‌کند

کلودیو پینتو مرد 48 ساله برزیلی خیلی تلاش كرد تا درکتاب‌های رکورد جایی برای استعداد حیرت آورش دست و پا كند. او می‌تواند هر دو چشمش را از حدقه خارج کند. پینتو تحت آزمایش‌های مختلفی قرار گرفت و دکترها گفتند که تا کنون نه دیده اند و نه شنیده اند کسی بتواند چشمهایش را به این اندازه از حدقه خارج کند. این مرد اهل بلو هوریزونته  گفت : «این یک راه آسان برای پول درآوردن است. من می‌توانم چشمان‌ام را چهار سانتی متر از حدقه خارج کنم، این یک موهبت الهی است. من احساس می کنم که مورد لطف خداوند قرارگرفته ام.

مردی که سوزن را در گوشت و پوست خود فرو می کند

تیم کریدلند قادر است بدون اینکه احساس درد داشته باشد، تعداد زیادی سوزن را در گوشت و پوست خود فرو کند و همین امر، باعث شده تا به او لقب پادشاه شکنجه داده شود. همچنین نام دیگر تیم، جاسوزنی است. او از سال 1994 این کار را در سیرک بین‌المللی جیم رز آغاز کرد و کارش آن‌قدر جالب و منحصر به فرد بود که به سرعت شهرتی جهانی به دست آورد. تیم حتی قادر است تعداد زیادی سوزن خورده و تمام آنها را دوباره از دهان خود خارج کند. او قادر است روی سوزن‌ها راه برود، بخوابد و آنها را از بدن خود عبور دهد. نام تیم نیز در فهرست عجیب‌ترین‌های کتاب گینس قرار گرفته است.

مردی که با دندان قطار جابجا می کند

راتها کریشنان اهل هندوستان با داشتن قوی‌ترین دندان‌های دنیا توانسته است نام خود را در کتاب رکوردهای لیمکا به ثبت برساند. او در آخرین رکوردزنی خود توانست تنها با دندان‌هایش و بدون کمک دست و پاهایش یک قطار هفت کابینه با وزن 300 تن را حدود سه متر بکشد. او در سال 2009 در برنامه بریتیش گات تلنت نیز شرکت کرد و توانست در فهرست برگزیدگان مرحله نهایی قرار گیرد اما موفق نشد برنده این برنامه باشد.

مغز شگفت انگیز دنیل تمت

«دانیل تمت» از بیماران مبتلا به اوتیسم است که توانایی‌های محاسباتی زیادی دارد. در کودکی از بیماری‌های صرع، هم حسی  و سندرم آسپرگر رنج می‌برده است.

به سبب اختلال جابجایی حسی، «تمت» اعداد را درست مثل رنگ‌ها تصور می‌کند. هر یک از اعداد برای او شکل، رنگ و بافت خاصی دارند. او بدون اینکه تلاش محاسباتی خاصی در ذهنش بکند، نتیجه محاسبات را می‌بیند. او حتی می‌تواند احساس کند که یک عدد «اول» است یا «مرکب». او عدد ۲۸۹ را زشت می‌بیند، ۳۳۳ را جذاب می‌یابد، عدد پی را زیبا می‌داند و از۶ متنفر است و ١٩ بسیار زیباست !

کانال ۵ انگلیس درسال ۲۰۰۰، مستندی در مورد تمت تهیه کرد با عنوان «پسری با ذهن باورنکردنی»، در این مستند می‌بنیم که تمت عدد پی را از بر می‌خواند و در عرض یک هفته زیان ایسلندی را که یادگیری‌اش بسیار دشوار است، فرا می‌گیرد.

کوین ریچاردسون با شیرها می رقصد!

کوین ريچاردسون ( رفتارشناس حيوانات )‌ ۳۳ ساله در یکی از مناطق حفاظت شده حیات وحش ژوهانسبورگ ( آفریقا ) مستقر است . شاید چنین صحنه هایی برایتان غیر قابل باور باشد! ولی او معروف به جادوگر شیرهاست.

خودش در این مورد می گوید هیچ جادوئی در کار نیست و شیرها از زمان کودکی خود با او آشنا بوده اند! ولی مسئله اینجاست که حیوانات گوشتخواری چون شیر هر چقدر هم انسان را بشناسند به هر حال گوشتخوارند و نمی توان جلوی غریزه شان را گرفت !

کوین ۱۰ سال قبل به این نتیجه رسید که برای او شیرها قابل اطمینان تر از انسانها هستند. او بدون بکار گیری سیخ و شلاق و چوب و زنجیر و فقط با بردباری و صبر و حوصله با شیرها دوست می شود و حتی شبها در کنار آنها میخوابد!

او نه تنها با شیرها بلکه با حیوانات گوشتخوار دیگر نیز رابطه ای دوستانه دارد! به همین دلیل شایسته است او را جادوگر حیوانات وحشی نام گذاری کرد!

پسری با دید غیر معمول

بن آندروود یک پسر خرد سال است که به علت ابتلاء به سرطان در سن سه سالگی بینایی خود را از دست داد. همه ما می دانیم که از دست دادن بینایی سبب مختل شدن بسیاری از آرزو ها، اهداف، فعالیتها و… می شود. اما در مورد بن مسائل قدری متفاوت بود. او چند سال پیش توانست از فن آوری « اکو لوکیشن » استفاده کند. یا بهتر بگویم آن را شبیه سازی کند. این همان روشی است که خفاش ها و دلفین ها برای شناسایی محیط اطراف خود از آن استفاده می کنند. یا به عبارت دیگر به این شکل  می بینند.

به زودی مشخص شد که مهارت بن از حد انتظار فراتر رفته و تا جایی پیش رفت که دانشمندان از توجیه علمی آن درمانده شدند. او با تولید چند صدای ساده با دهان خود و با توجه به انعکاس آن می توانست مانند هر کودک دیگر کار های روزمره خود را انجام دهد.

بن اسکیت می کرد. با بچه های محل فوتبال بازی می کرد. و حتی یک بار برادر خود را از ماری که در حال حمله به او بود، آگاه ساخت و جان وی را نجات داد. بن حتی می تواند تفاوت یک اتومبیل سواری پارک شده در کنار خیابان را با یک کامیون بیان کند. و همه اینها فقط با صدایی که با دهان خود تولید می کرد کار می کرد!

پسر لاستیکی


دنیل برونینگ اسمیت، منعطف پذیرترین مرد زنده جهان است که به نام پسر لاستیکی شناخته می شود.

پلک‌هایی که با آن اتومبیل حرکت می کند

سونگ تائو اهل چین دارای پلک‌هایی بسیار قوی است که می‌توانند یک اتومبیل را به حرکت در آورند. او توانسته است با این نیروی منحصر به فرد، نام خود را در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت کند. او طناب‌هایی را به اتومبیل متصل کرده و قلاب‌های آن را به پلک‌های پایینش وصل می‌کند و اتومبیل را به جلو می‌کشد. سونگ در یکی از رکوردهایش توانست یک اتومبیل را به اندازه دو متر جابه‌جا کند و در یکی دیگر از رکوردهایش، دو سطل پر از آب که هر کدام سه لیتر وزن داشت را با پلک‌هایش بلند کرد. با وجود فشار بیش از حدی که به چشم‌ها و پلک‌های سونگ وارد می‌شود اما تا به حال هیچ مشکلی برای او به وجود نیامده است.

میروسلاو اشیا را با ذهن خود به حرکت درمی‌آورد

«به یاد داشته باش که هیچ قاشقی وجود ندارد». درست  مثل آن کودک فیلمماتریکس،  میروسلاو ماگولا ( مرد مغناطیسی ) با  به‌کارگیری قدرت نیروی روانی می تواند هر چیزی را از پنس فلزی گرفته تا مجسمه‌های  بزرگ، در هوا حرکت داده و به سمت بدن خود بکشد و آن‌ها را به بدن خود بچسباند. او این کار را به سادگی و با کنترل ذهن انجام می‌دهد. میروسلاو با شوق‌ و‌ علاقه به پدیده‌های نیروی روانی مهارت خود را در حرکت دادن اشیای بی‌جان درذهن، تقویت کرد تا آن‌جایی که آن‌ها را وادار به  اطاعت ازخواسته‌های خود کرد. مثلا اشیا را مجبور می‌کرد که مثل فرفره دور خود بچرخند یا بلرزند. قدرت ذهنی او آن‌قدر شدید است که می‌تواند هنگامی که یک شی‌ء به سرش چسبیده، دراطراف بپرد؛ بدون آن‌که شی‌ء چسبیده از سرش جدا شود.

میروسلاو توضیح می‌دهد که چگونه از نیروی ذهنی برای اجرای این کارخارق العاده غیرطبیعی استفاده می‌کند : «این کار به این دلیل انجام می شود که من خودم را با انرژی پر می‌کنم ( خودم را به آن متصل می کنم ) و به‌طور همزمان آرزو می‌کنم که آن شی‌ء بلند شود.» 

آزمایش‌های زیادی  به خاطر این مهارت شگفت‌آور روی میروسلاو انجام شد، ولی با توجه به علوم معمول این زمان، كار او هم‌چنان بدون توضیح باقی مانده. هرچند که میروسلاو ماگولا موهبت داشتن بعضی توانایی‌های شگفت‌آور را در این دنیا دارد که معمولا به‌ عنوان فوق طبیعی شناخته می‌شود؛ ولی کتاب‌اش دقیقا پر است  از اعتراض به این شکل طبقه‌بندی. او با این مسأله کنار آمده و می‌گوید این‌ها ماوراء جهان خود ماست. اگرچه هنوز هم خودش را یک عقل‌گرای رادیکال می‌داند و بر طبیعی بودن خود تاکید دارد.

ترجمه : 7zero-fa.blogspot.com

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s