حوادث طبيعي 2010 به روايت تصوير


به نقل از زوم آی تی: اين بار هم يك جمع آوري از سال 2010 براي شما فراهم كرديم. تصاويري كه در اين مجموعه مشاهده مي كنيد، شايد خيلي خوشايند نباشد ولي مروري است بر قدرت طبيعت و تاثير آن بر زندگي انسان ها و همينطور دخالت انسان در طبيعت و از بين رفتن بسياري از منابع طبيعي و حيوانات.

تصاويري كه در ادامه مشاهده مي كنيد عكس هايي است از طوفان، سيل، نشت سوخت هاي نفتي در آب ها و عوارض آن، كمبود غذا، خشكسالي و …و تاثير آن بر زندگي موجودات زنده.

نشت مواد  نفتي در خليج مكزيك

bp_slick_s

تصويري كه مشاهده مي كنيد توسط ماهواره Terra و تحت نظر NASA گرفته شده است. در اين تصوير مواد نفتي مانند يك ريسمان تابيده شده هستند كه نزديك به 125 كيلومتر عرض دارند. تقريبا 4 ميليون بشكه يا 170 ميليون گالون مواد نفتي در سراسر اين منطقه رها شده و در حال گسترش بودند.

آتش گرفتن 50 مايل از مناطق جنوبي Louisiana

bp_fire_s

در جريان نشت مواد نفتي به خليج مكزيك، حدود 50 مايل از مناطق جنوبي Venice در Louisiana آتش گرفت. تصويري كه در اين عكس مشاهده مي كنيد مربوط به منطقه كاري است كه به دليل اين آتش سوزي 11 نفر در حادثه جان باختند و 17 نفر نيز به شدت مجروح شدند.

اسير شدن يك پرنده در دستان نفت نشت شده در خليج مكزيك

bp_bird_s

اين پرنده در ساحل East Grand Teraa  در امتداد Louisiana  در مواد نفتي نشت شده در خليج مكزيك به دام افتاده و ظاهرا چاره اي جز تسليم شدن ندارد.

تجمع حشره ها روي صورت كودكي كه از سوء تغذيه رنج مي برد

sudan_drought_s

Dhole كودك دو ساله اي است كه به علت سوء تغذيه روي تخت بيمارستاني در جنوب سودان نشسته است. افرادي كه در قبايل جنوبي سودان سكني گزيده اند، از سوء تغذيه و جنگ هاي قبيله اي رنج مي برند. اين منطقه همواره خانه گرسنه ترين مردم روي زمين بوده است.

حشره ها در حالي كه اين كودك به علت بيماريش در حال گريه كردن است به سمت دهان او حمله كرده اند. 46% كودكان زير 5 سال در اين منطقه دچار سوء تغذيه هستند.

آتش سوزي جنگل هاي روسيه

russia_fire_s

در حاليكه روسيه در حال سپري كردن يكي از گرم ترين تابستان ها در طول هزاران سال گذشته بود، زبانه هاي آتش در حومه هاي شهرهايش شعله ور شده و خسارت هاي هنگفتي به اين مناطق وارد كرده بود. در اين تصوير مردم در حال تلاش براي متوقف كردن شعله هاي آتش و جلوگيري از ورود آن به داخل دهكده خود هستند.

سيل در اروپا

poland_flood_s

بعد از ماه ها بارش هاي سنگين، يكي از بدترين سيل هاي دهه هاي گذشته در اروپا اتفاق افتاد. در اين تصوير كشاورزان در حال كمك كردن به يك اسب هستند كه داخل وسيله شناور روي آب شود. اين تصوير مربوط به سيلي است كه در هلند اتفاق افتاد.

سيل پاكستان

pakistan_flood_s1

اين سيل براي چند ماه به قوت خود باقي بود. تقريبا يك پنجم كشور زير آب بود.

زنده ماندن بعد ازسيل

pakistan_flood_relief_s

روستائيان پاكستاني دست هاي خود را براي گرفتن غذا دراز كرده اند و غذا از هلي كوپتر(بال چرخ!) امداد به بيرون پرت مي شود.

وبا در هايتي

haiti_cholera_s

بعد از حادثه هايتي، بيماري هاي مختلفي سراغ بازماندگان اين حادثه آمد. گويي هايتي قصد داشت كليه ساكنانش را از بين ببرد. تصويري كه مشاهده مي كنيد مربوط به زني است كه وبا گرفته و در بيمارستان عمومي Limbe منتظر درمان است. 1100 نفر از بيماري هاي مختلف بعد از اين حادثه جان باختند.

سوراخ عظيم در اثر بارش باران و فرو رفتن چاه فاضلاب

guatemala_sinkhole_s

اين سوراخ بسيار عظيم در اثر بارش باران سنگين در Guatemala ايجاد شده است. اين سوراخ عرض 30 متر و ارتفاع 60 متر دارد. در حالي كه اين سوراخ چاه فاضلاب در حال فرو ريختن بود يك كارخانه توليد لباس را بلعيد. كاركنان اين كارخانه 1 ساعت قبل از ريختن زمين، كارخانه را ترك كرده بودند.

نفت خام در موج هاي Alabama

bp_wave_s

نفت خام از اعماق Horizon  نشت كرده و به Orange Beach رسيده است.

آتش سوزي جنگل هاي اسراييل

israel_wildfire_s

يك هواپيماي براي مبارزه با حريق آتش جنگل هاي اسراييل كه در اثر گرما و خشكسالي به وجود آمده ، به پرواز در آمده است.

سيل جنوب غربي چين

china_train_flood_s

قطاري كه در اثر سيل عظيم چين از خط خارج شده است. دو واگن اين قطار داخل سيل افتادند. ولي پيش از اينكه اين حادثه رخ دهد همه مسافران از قطار پياده شده و جان سالم به در بردند.

سيل اين بار در شمال غربي چين

china_mudslide_s

مردي كه در غم از دست دادن خانواده خود در سيل شمال غربي چين مي گريد.

خشك سالي در شمال شرقي Kenya

kenya_giraffe_drought_s

لاشه زرافه اي كه در تصوير مي بينيد، نشان دهنده خشكسالي كنيا است. عكاس اين عكس جوايزي نيز براي تهيه اين عكس دريافت كرده است.

كوتاه شدن قله اورست

everest_glacier_s

قله اورست حدود 350 فيت از يخ هاي سطح خود را در اثر گرم شدن دماي زمين از دست داده است.

خشكسالي در اردن

jordan_drought_s

بعد از 6 سال خشكسالي مداوم، همه خط كش هاي اندازه گيري عمق آب ذخيره شده، بي كار مانده اند. چراكه انباره آب هاي اين كشور به يك پنجم ميزان قبل خود رسيده اند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s