اینترنت سکوریتی ۲۰۱۰ و ضد ویروس کسپرسکی ۲۰۱۰ به طور رسمی وارد بازار ایران شدند.


لابراتوار کسپرسکی پیشرو در توسعه راه حل های مدیریت امنیت محتوا، نسل جدیدی از راهکارهای امنیتی برای کاربران خانگی با نام های اینترنت سکوریتی ۲۰۱۰ و ضد Kaspersky_icon_by_jvsamonteویروس کسپرسکی ۲۰۱۰ را  به طور رسمی به بازار ایران معرفی کرد.

در مراسمی که به همین منظور و با حضور مدیران منطقه ای شرکت کسپرسکی و نمایندگان رسانه های گروهی برپا گردید، حاضران با ویژگی‌های جدید این نرم افزارهای امنیتی آشنا شدند.

تارک کازباری، مدیرعامل شرکت کسپرسکی خاورمیانه در این مراسم، ضمن معرفی نسخه جدید گفت: “محصولات نسخه ۲۰۰۹ که تابستان گذشته برای مصارف خانگی عرضه شدند، مورد استقبال ده ها میلیون کاربر در سراسر دنیا قرار گرفتند، کارآمدی و بهره وری آنها در صدها آزمون مقایسه ای به اثبات رسید و توانستند خود را به عنوان پیشتازان بازار جهانی اثبات کنند.” وی در ادامه افزود:”  هم اکنون ویژگی های قبلی با فناوری های جدید در هم آمیخته و محصولات جدید آزمایشگاه های کسپرسکی با نامهای اینترنت سکوریتی ۲۰۱۰ و آنتی ویروس ۲۰۱۰ مبتنی بر آخرین پیشرفت های امنیت IT عرضه شده اند…”

نسخه جدید۲۰۱۰، مزایای سیستم پیشرفته پیشگیری از نفوذ (HIPS) را در ماژول کنترل برنامه ادغام می کند که ویروس های ناشناس را از نظر امنیتی رتبه بندی می‌کند. تکنولوژی منحصر به فرد Sandbox ارائه دهنده محیط اختصاصی امن در زمان اجرای نرم افزارها، از امکانات امنیتی نوآورانه کسپرسکی است که از اطلاعات میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیا برای پایین آوردن مدت زمان عکس العمل در مواجهه با تهدیدات جدید و تنظیم مجدد پایگاه اطلاعاتی استفاده می‌کند.

همه نرم افزارهای ناشناخته برای اطمینان از امنیت باید تحت آنالیز چند عاملی قرار بگیرند. در اینترنت سکوریتی ۲۰۱۰ کسپرسکی محیطی به مراتب امن تر ارائه شده، زیرا قابلیت های Safe Run مبتنی بر تکنولوژی جدید Sand Box در این محصول ادغام شده است، قابلیتی که در محصولات امنیت اینترنتی منحصر به فرد است. Safe Run به کاربر این امکان را می‌دهد که نرم افزار جدید را در یک محیط ایزوله شده اجرا نماید، و در نتیجه سیستم عامل را از همه تغییرات مخرب در امان نگاه دارد. آمار نشان می دهد که هکرها غالبا با بهره برداری از آسیب پذیری سیستم عامل و برنامه‌های مورد اعتماد به برنامه‌هایی که از اینترنت استفاده می‌کنند حمله می‌نمایند.

قابلیت Safe Run  کاربر را قادر می سازد که با استفاده از انواع مرورگرهای اینترنتی با ایمنی و راحتی بسیار بیشتری از فضای اینترنت استفاده کند، و در عین حال هر تعداد نرم افزار دیگر را به طور همزمان اجرا کند. نمایش یک نوار سبز رنگ به دور پنجره برنامه به کاربر نشان می‌دهد که آن نرم افزار محافظت شده است.

محیط کاربری نسخه جدید محصولات خانگی کسپرسکی تغییری اساسی یافته است که کار با آن را برای کاربران تازه‌کار راحت‌تر می کند. همچنین حالتی در اینترنت سکوریکی ۲۰۱۰ و آنتی ویروس ۲۰۱۰ تعبیه شده که بدون آنکه با پیغام‌های غیر ضروری و دردسر ساز از کاربر درخواست اقدام کند، به طور خودکار بهترین گزینه‌ها را انتخاب می‌کند. گزینه دیگری نیز مخصوص طرفداران بازی‌های تحت شبکه به وجود آمده که می‌توان قسمت‌هایی که روی ترافیک شبکه تاثیر گذار هستند را خاموش کرد و زمان عکس‌العمل سیستم را بالاتر برد.

در سرویس آنلاین شبکه امنیتی کسپرسکی (KSN) که کار ارائه اطلاعات ورودی به ماژول HIPS را  از نسخه قبلی اینترنت سکوریتی شروع کرده بود نیز تغییرات مهمی ایجاد شده است.KSN (شبکه امنیتی کسپرسکی) برای پایین آوردن زمان لازم برای تشخیص و سد کردن تهدید های جدید طراحی شده است. زمانی که یک نرم افزار توسط کاربران KSN اجرا می شود، آن نرم‌افزار  با یک لیست سفید و لیست سیستم تشخیص سریع روی سرورهای کسپرسکی چک می شود و همانند نسخه قبلی، آن نرم افزار از نظر امنیتی رده بندی می‌شود. همچنین در حال حاضر KSN، ماژول  HIPS را قادر می‌سازد که یک نرم افزار را از لیست سفید به لیست نرم افزار های قابل اعتماد انتقال دهد.

به لطف وجود شبکه امنیتی کسپرسکی از زمان ظهور یک بدافزار تا زمان شناسایی آن توسط آنتی ویروس  و  در  دسترس  قرار  گرفتن  آن  برای  تمامی  کاربران  محصولات  کسپرسکی،  فقط  حدود۴۰ ثانیه طول می کشد و این موفقیت تا حد زیادی مرهون میلیون ها کاربر محصولات خانگی کسپرسکی است که پذیرفته‌اند که در شبکه امنیتی کسپرسکی مشارکت کنند. در روش به کار رفته در شبکه امنیتی کسپرسکی از مفهوم محبوب امنیت ابری (Cloud Security) استفاده شده است، که در این مورد بدان معناست که سایت‌ها و فایل‌هایی که ممکن است تهدید آمیز باشند به جای اسکن شدن در کامپیوتر به صورت آن لاین با پایگاه داده موجود روی سیستم اسکن می‌شوند.

مجموعه ابزار های حفاظت از اطلاعات محرمانه به طور قابل ملاحظه ای بهبود و توسعه یافته‌اند. برای مثال نسخه جدید نرم افزار به طور خودکاراز دسترسی کاربر ناآگاه به سایت‌های شناخته شده سرقت اطلاعات ممانعت می‌کنند و نرم افزارهای جاسوسی که قصد سرقت رمز عبور و کد دسترسی کاربر را دارند را سد می‌کنند. اینترنت سکوریتی کسپرسکی دارای یک صفحه کلید مجازی نیز هست که از طریق آن کاربر می‌تواند نام‌های کاربری و کلمات عبور خود را به طور ایمن وارد کند. این قابلیت منحصر به فرد باعث جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات محرمانه توسط نرم افزارهای جاسوسی می‌شود. بنابراین کاربر می‌تواند با امنیت کامل به انجام امور بانکی آنلاین یا هر امر محرمانه دیگر بپردازد.

همه اجزاء موجود در نسخه‌های قبلی نرم افزار از جمله دیواره آتش، آنالیز اکتشافی، ماژول کنترل والدین و ماژول ضد هرزنامه بهبود یافته و بروز رسانده شده‌اند. برای مثال، ماژول آنتی ویروس در حال حاضر دارای یک شبیه ساز سند است که اسکن آنی جاوا اسکریپت ها و VB Scriptها  که هنگام بازدید از سایت‌های بسیاری مورد استفاده هستند را ممکن می‌سازد. با در نظر گرفتن این مطلب که بر اساس تحقیقات لابراتوار کسپرکی بیش ازهفتاد درصدویروس ها از سایت‌های آلوده وارد سیستم‌ها می‌شوند، این نوآوری بسیار ارزشمند است.

در نسخه ۲۰۱۰ محصولات بر پایه موتور آنتی ویروس ارتقا یافته کسپرسکی ساخته شده که در تشخیص برنامه های پر خطر بسیار کارآمد تر از قبل عمل می کند، با وجود ارتقاء قابلیت، سرعت عمل محصولات به خوبی همیشه است و نسخه ۲۰۱۰ بسیاری از وظایف را ۴۰ درصد سریعتر از قبل روی سیستم عامل ویستا انجام می دهد. اینترنت سکوریتی ۲۰۱۰ و آنتی ویروس ۲۰۱۰ بر پایه ویندوز ویستا طراحی شده و لذا به طور کامل با آن سیستم عامل سازگار است.

درباره آزمایشگاه کسپرسکی

آزمایشگاه کسپرسکی ارائه کننده نرم افزارهای امنیتی و حفاظت از سیستم ها در برابر تهدیداتی همچون ویروس ها، جاسوس افزارها،  بدافزارها، نفوذگران، کلاهبرداری ها و هرزنامه‌ها است. محصولات آزمایشگاه کسپرسکی دارای بالاترین نرخ حفاظت از سیستم‌ها و  سریع ترین زمان نشان دادن عکس العمل در برابرتهدیدات هستند. این محصولات برای کاربران خانگی، شرکت های کوچک و متوسط، سازمان‌های بزرگ و کاربران موبایل ارائه می‌گردند. فناوری حفاظتی کسپرسکی همچنین در بسیاری از محصولات و خدمات شرکت های امنیتی سراسر جهان به کار گرفته می‌شود.

 

Advertisements

One Reply to “اینترنت سکوریتی ۲۰۱۰ و ضد ویروس کسپرسکی ۲۰۱۰ به طور رسمی وارد بازار ایران شدند.”

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s