قلعه‌نویی: مایلی را به دادگاه می‌کشانم


قلعه‌نویی سالن کنفرانس را ترک می‌کرد. مایلی‌کهن روبه‌رویش ایستاده بود. مردی که جلوی رویش گفت: «به دادگاه می‌کشانمت»

همه را مقصر می‌دانستند غیر از سرمربی. به افتخار تیم در هم شکسته ایستاده بودند و با تمام وجود نام مردی را فریاد می‌زدند که شاید منطقی‌تر این بود تا در آن لحظه با خشم بر او بتازند. مردی که تیمش نه فقط لیگ قهرمانان آسیا که حالا با مساوی برابر سایپا تقریباً قهرمانی در لیگ برتر را هم به کلی از دست داده بود. با این وجود قلعه‌نویی مرد محبوب سکوها بود چیزی که حتی خودش هم باورش نمی‌شد: «سپاسگزارم از جمعیتی که امروز شگفت زده‌ام کردند و این گونه مرا شرمنده ساختند.» ژنرالی که البته خود پیش از هر کسی در جمع خبرنگاران اعتراف کرده بود عامل از دست رفتن جام قهرمانی است چون اسیر حاشیه‌های اطراف تیم شده و بازی خورده است: «در حالی که با نتیجه‌ این بازی شانس قهرمانی استقلال به 30 درصد رسید، باز هم تا پایان تیم خود را تشویق کردند و من شرمنده‌ این مردم هستند.»

استقلال اگرچه به سختی در دقیقه 85 با یک پنالتی به گل رسید؛ اما خیلی ساده در دقیقه 93 گل خورد تا حالا اختلاف امتیازش با صدر جدول به عدد 3 برسد. تیم امیر که 6 امتیاز از رقیب پیش بود حالا به کلی قافیه را باخته است. او البته تنها خودش را مقصر می‌داند و از بچه‌های تیمش دفاع می‌کند: «من این موضوع را نمی‌‌پذیرم و این سؤال نادیده گرفتن زحمات بازیکنان استقلال است. افت یعنی اینکه ما در این بازی 3 گل می‌‌خوردیم اما چنین چیزی نبود و مانند بازی فولاد خوزستان همه چیز در اختیار ما قرار داشت.»

او که در تمام طول بازی مدام بر سر داور فریاد می‌کشید در لحظه پایانی اما حاضر نشد بغضش را فریاد کند: «نمی‌‌خواهم راجع به داوری صحبت کنم. در هر صورت صحنه‌های این بازی در برنامه‌های کارشناسی تلویزیونی مورد بررسی قرار می‌‌گیرد».

استقلال از روزی به بحران رفت که همزمان با نتایج ضعیف استقلال در لیگ قهرمانان شایعه تبانی سرمربی‌اش نقل محافل ورزشی شد و بعد درست قبل از بازی با فولاد خبر کتک‌کاری امیر با منیعی. . .

«این موضوع دیگر بحث جدیدی بود. زمانی که من از مالزی بازگشتم همه گونه فشار روی من وجود داشت و من سه هفته نخوابیدم اما امیر قلعه‌نویی را می‌‌شناسید. من از جنوب شهر آمده‌ام و همیشه خالصانه کار کرده‌ام. متأسفانه خبری که خبرگزاری فارس منتشر کرد زندگی من را تحت‌الشعاع قرار داد و از مسئولان دولتی می‌‌خواهم که به این مسئله رسیدگی کنند. من در فرودگاه حتی میثم منیعی را ندیدم که بخواهم با او درگیر شوم. درباره‌ بحث تبانی صحبتی ندارم؛ اما درباره این موضوع معتقدم باید با کسانی که بدون در نظر گرفتن شرایط و کنکاش کافی با یک تیتر احساسات و عواطف مردم را هدف گرفتند برخورد شود».

این حمله قلعه‌نویی به فارس البته در حالی بود که تنها و فقط این خبرگزاری خبر درگیری را منتشر نکرده بود: «من معتقدم خبرگزاری‌ای که بودجه‌ خود را از بیت‌المال دریافت می‌‌کند باید درباره مسائلی که می‌‌نویسد دقت کند و نباید خبر کذب را منتشر کند. چطور شما روی خبرگزاری خود تعصب دارید، اما من نباید روی این موضوع که شما با یک خبر کذب با آبروی 30 ساله من بازی کرده‌اید ناراحت شوم. مگر شما مسلمان نیستید؟ چرا مطالب غیرواقعی منتشر می‌‌کنید؟»

سه سال قبل وقتی کار به روز حساس رسید، خبرگزاری متعلق به باشگاه پاس در آستانه بازی استقلال با همنام اهوازی‌اش این سؤال را به راه انداخت که آیا ممکن است این دو تیم با هم تبانی کنند؟ همین تردید باعث شد قلعه‌نویی و تیمش اسیر حاشیه شوند و استقلال قهرمانی را از دست بدهد اما این بار. . . «چرا آقای قلعه‌نویی شما دوباره همان رودست را خوردید و چرا تمرکزتان را از دست دادید؟ شما که یک بار همین کلک را خورده بودید؟» امیر وقتی با این پرسش خبرآنلاین مواجه شد کلامش را با تکیه کلام همیشگی‌اش، «بزرگوار» آغاز کرد و گفت: «سؤال خوبی پرسیدید. بعضی مواقع دوستان خبرنگار با من تماس می‌‌گیرند و زمانی که جواب تلفن آنها را نمی‌‌دهم ناراحت می‌شوند. البته من امسال برای بچه‌هایی که به تمرین تیم می‌آمدند، وقت می‌گذاشتم و حتماً با آنها مصاحبه می‌کردم. با این وجود اگر یک بار تلفنم را جواب ندهم علیه من تیتر می‌‌زنند. اما این حاشیه‌ها تنها مربوط به امسال نیست. پس به آن عادت کرده‌ام. سه سال پیش خبرگزاری ایپنا بحث فوتبال پاک را مطرح کرد؛ اما به ما تهمتی نزد اما امسال کاری کردند که من در طول 3 هفته، 2 ساعت هم نخوابیدم. آبروی 30 ساله من را زیر سؤال بردند. استقلال اگر از قهرمانی دور شده است، فقط به این دلیل است که من امیر همیشگی نبودم. من استرس داشتم و قدرت تصمیم‌گیری‌ام سلب شده بود».

محمد مایلی‌کهن زمانی که قلعه‌نویی داشت از حاشیه‌ها حرف می‌زد، در سالن کنفرانس ایستاده بود و امیر هم البته او را دید. مایلی کسی بود که مصاحبه زرینچه را در روز 28 اسفند گذشته در روزنامه‌ای با تیراژ محدود که حتی بسیاری از خبرنگاران ورزشی هم آن را نخوانده بودند در برنامه 90 مطرح کرد و باعث به چالش کشیدن استقلال شد. این دردی بود که قلعه‌نویی نمی‌توانست از کنارش بگذرد پس بی‌دلیل نبود که وقتی خبر از قلعه‌نویی در این باره پرسید، سرمربی در هم شکسته استقلال سرش را به سمت حاجی مایلی برگرداند و گفت: «من از برخی افراد که در روزنامه‌ها حرف‌هایی را زده‌اند، گذشت می‌‌کنم اما یکی دو نفر در برنامه‌های زنده تلویزیونی از جمله برنامه 90 صحبت‌هایی داشته‌اند که بی‌تردید از آنها شکایت خواهم کرد. آنها بودند که حرفی بی‌اساس را بی‌آنکه درباره‌اش تحقیق کنند به دروغ به ما نسبت دادند و با آبروی من بازی کردند. باید این آقایان جوابگو باشند. نمی‌خواستم تا پایان بازی‌های لیگ این موضوع را بگویم؛ اما حالا به این دلیل که خودم را مقابل تماشاگران تیمم مسئول می‌بینم، می‌گویم که از این یکی دو نفر شکایت می‌کنم.»

او صراحتاً داشت مایلی‌کهن را متهم می‌کرد و خشم را در چشمانش در زمان گفتن این جملات آشکارا می‌شد دید.

استقلال امیر استرس داشت و این استرس به بازیکنان القا شده بود تا تیم در این هفته‌ها یکباره بشکند: «اگر آنها دچار استرس می‌‌شدند که به این زیبایی بازی نمی‌‌کردند. در هر صورت گاهی پیش می‌‌آید که بهترین مهاجم هم در یک قدمی‌توپ را به بیرون می‌‌زند. من تیم را سیزدهم تحویل گرفتم و حالا این تیم 11 رده در جدول صعود داشته است. ما بهترین خط حمله را در لیگ‌های مطرح جهان پس از بارسلونا داریم. در عرض 6 ماه دو بار استقلال آسیایی شده است و آقای گلی هم برای تیم استقلال است». امیر گفته‌هایش را در جمع خبرنگاران این گونه تمام کرد: «شنیده‌ام که مجید جلالی بازیکنانش را جمع کرده و به آنها گفته لیگ تمام نشده است. شما باید مقابل ذوب‌آهن به گونه‌ای بازی کنید که 20 سال دیگر از این بازی یاد کنند؛ اما ما به این مسائل کاری نداریم. سه سال قبل این اتفاق مهم برای ما افتاد و در هفته‌ پایانی قهرمان شدیم. امیدوارم که این بار هم در جوار حرم امام رضا (ع) این اتفاق رخ دهد».

وقتی سرمربی استقلال سالن کنفرانس را ترک می‌کرد مایلی‌کهن روبه‌رویش ایستاده بود اما برخلاف همیشه راهش را طوری کج کرد که مربی تیم حریف را نبیند. مردی که جلوی رویش به او گفت: «به دادگاه می‌کشانمت». . .

منبع : خبر آنلاین

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s